Kell a marketing - blog -

10/10 Kell a marketing a székelyföldi civileknek?

Marketingkommunikációs tanácsok

A marketingkommunikációnk hatékonysága abban rejlik, hogy mennyire alaposan terveztük meg. Ha azt akarjuk elérni, hogy a szervezetünket jobban megismerjék, sikereink elérése érdekében többen csatlakozzanak a programjainkhoz, tevékenységeink eredményességét önkéntes munkával vagy adományokkal támogassák, akkor a marketingkommunikációs tevékenységeinkre nagyobb hangsúlyt kell fektessünk.

Törekedjünk arra, hogy a marketingkommunikációs tevékenységek is a mindennapi munkánk része legyen. Tegyünk róla, hogy minél szélesebb körben megismerhessenek. A legjobb módszer az, hogy amikor megtervezzük az évünk kiemelkedő eseményeit, tevékenységeit, egyúttal tervezzük meg a marketingkommunikációs tevékenységeinket. Így hónapokra, hetekre lebontva előre láthatjuk, hogy mikor, kinek, mit és milyen csatornán kell kommunikáljunk.

Az alábbi három tanácsot vegyük figyelembe a marketingkommunikációs tevékenységünk tervezésénél:

1. Azonosítsuk be a szervezetünket!

Kezdjük magával a szervezetünkkel. Határozzuk meg minél pontosabban és rövidebben a szervezetünk küldetését, céljait, értékeit és jövőképünket. A kommunikációnkat alapvetően ezek határozzák meg, mert minden üzenetünk, tevékenységünk, általunk szervezett esemény, online megjelenés a szervezetünk meghatározó elemeit hűen kell tükrözze. A lényeg az, hogy szervezetünk értékeit lássák mások az üzeneteinkben, tevékenységeinkben, mindenhol, ahol jelen vagyunk.

2. Ismerjük meg jól a célcsoportunkat!

Nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy a marketingkommunikáció csak úgy lehet eredményes, hogy ha minél pontosabban ismerjük az üzenetünk befogadóját. A célcsoportunkra kell hangoljuk az üzenetünk stílusát, megjelenését, a csatornát, amin keresztül elérjük őket. Alapos kutatás, utánajárás szükséges ahhoz, hogy a célcsoportunkat mélyebben megismerhessük. Kit akarunk elérni, kihez akarunk szólni, kiket akarunk aktiválni, kiket akarunk bevonni a tevékenységeinkbe? Ezek a kérdések mindig lebegjenek a szemünk előtt, amikor a marketingkommunikációt tervezzük, és a lehető legkonkrétabban, részletekbe menően válaszoljunk.

3. Határozzuk meg a kommunikációnk célját!

Mit szeretnénk elérni az üzeneteinkkel? Döntsük el, hogy mik azok a célok, amiket kommunikációval el szeretnénk érni. Ezekhez a célokhoz vezető kommunikációs tevékenységeket tervezzünk. Bontsuk le részcélokra majd részfeladatokra a kommunikációnkat. Tisztázzuk le, hogy mik azok a marketingkommunikációs lépések, amik elvezetnek a céljainkhoz, illetve hogy hol kell jelen legyünk ahhoz, hogy ezek a célok könnyebben teljesüljenek.

+1 Használjuk ki az ingyenes marketingkommunikációs lehetőségeket!

Ismerőseinknek, barátainknak, rokonainknak hozzuk tudomására, hogy mivel foglalkozik a szervezetünk, meséljünk nekik a programjainkról, eseményeinkről, akcióinkról. Kérjük ezt kollégáinktól is, hiszen ez nem kerül semmibe, mégis számos ember tudni fog rólunk, és megvan rá az esély, hogy ők is mesélni fognak a szervezetünkről másoknak. A szájreklám manapság az interneten még elterjedtebb, hiszen könnyen osztanak meg az emberek egymással tartalmakat. Civil szervezeteknek kimondottan kedvező az online megjelenés, mert ingyenes marketingkommunikációs lehetőségekhez is hozzáférhetünk, amiknek a kihasználásával a célcsoportunkat tömegesen is elérhetjük.

megvaosult a magyar kormany tamogatasaval