Kell a marketing - blog -

7/10 Kell a marketing a székelyföldi civileknek?

Online kommunikáció

Az online jelenlétünket azzal támogathatjuk leginkább, ha aktívak vagyunk több csatornán is. Lehetőséget kell adjunk az irántunk érdeklődőnek, hogy az általuk legszimpatikusabb módón léphessen kapcsolatba velünk. Van, aki a weboldalunk böngészése után e-mailen keresztül keres fel minket szívesebben, ám van aki a közösségi oldalakon szeret kutakodni, üzenetet küldeni, vagy vannak, akik a telefonos megkeresés hívei. Amennyire változatosak ezek a szokások, épp oly változatosak azok a lehetőségek is, hogy milyen online csatornán érhetünk el meglévő és új érdeklődőket, támogatókat, önkénteseket vagy olyan személyeket, akiket hasonló célok vezérelnek, mint minket.

Több olyan online marketingkommunikációs eszköz is használható arra, hogy a célcsoportunkkal közvetlen kapcsolatba kerüljünk, közösséget építsünk velük, információkat adjunk át, cselekvésre bíztassuk őket. A weboldalak és Facebook oldalak lényegét már ismertettük. Ezúttal a blogok és direkt e-mailek hasznosságáról olvashat.

Blog

A blogolásnak különösebb szabályai nincsenek, bárki vezethet blogot bármilyen témáról, a feltöltött tartalom pedig nem feltétlenül szövegalapú, hanem lehet audio vagy videófájl, illetve kép is. Ám egy blog akkor mondható sikeresnek, ha nagyszámú aktív olvasói, követői vannak. Ez akkor jön létre, ha a blog bejegyzései eredetiek, a blogger új értéket tud adni az olvasóknak a saját véleményét tükröző rendszeresen feltöltött bejegyzések által. A blogok jellemzői, hogy összehozzák a hasonló érdekeltséggel rendelkező egyéneket.

A blogolás, mint online kommunikációs eszköz, önmagában nem elegendő márkázáshoz, de jó kiegészítője lehet a többi használt online marketing csatornának. A szervezetek annak érdekében vezetnek blogot, hogy a köztudatba beépüljenek és a felhasználók, olvasók, meglévő és potenciális érdekelt személyek eszében maradjanak.

Online cikk megjelenítése a szervezetünkről segít erősíteni a közönségkapcsolatot is. Ezek a cikkek pontos adatokat kell tartalmazzanak a szervezetünkről, programjainkról, valamint hír jellegű friss, aktuális információkat kell közöljenek. A közönségkapcsolat az interneten keresztül nagyon népszerű, mert költséghatékony, és könnyen elérhető a célcsoport, valamint egyszerűen fel lehet venni velük a kapcsolatot, így elősegíti azt, hogy a szervezetünk beépüljön a köztudatba.

Rendszeres blogolás mindenképp pozitív hatással lehet egy szervezet hírnevére, ismertségére, kapcsolataira. A blog elindítása és üzemeltetése az egyik legolcsóbb kommunikációs eszközhöz tartozik. Ezért is ajánlatos a civil szervezetek számára a blog írása, mely által közvetlen kapcsolatok alakulhatnak ki a célcsoportunk és a szervezetünk közt az interneten. Ezen kapcsolatok kialakulása az első lépés ahhoz, hogy bevonjuk az érdeklődőt a tevékenységeinkbe.

A blog beépíthető a szervezetünk weboldalába, amivel megnövelhetjük a honlapunk forgalmát. Blog bejegyzéseinket további csatornákon is megoszthatjuk a közönséggel, hogy még többen tudomást szerezhessenek rólunk. E-mailen is kiküldhetjük azok számára, akik már érdeklődnek a szervezetünk iránt.

E-mail

Szeretjük mind a személyes vagy üzleti levelezéseinket online módon végezni, a jó tulajdonságainak köszönhetően. Egyszerűen, szépen szerkeszthető és pillanatok alatt a világ másik felére is eljut, így gyorsan választ is kaphatunk az üzenetünkre. A szövegen kívül más formátumú üzenetek is csatolhatók az elektronikus levélhez, például egy videó, amely sokkal inkább tud hatni az üzenet befogadójának az érzéseire. Fontos jellemzője, hogy ingyenes, csupán internetre, és olyan eszközre van szükségünk, amivel a világhálóhoz tudunk csatlakozni, és amivel szövegbevitelt is tudunk végrehajtani.

Előszeretettel használják a civil szervezetek is a partnereikkel való kapcsolatfelvétel gyanánt direkt e-mail vagy hírlevél formában. Aki feliratkozik a hírlevelünkre, biztosan érdeklődik a szervezetünk tevékenysége iránt. Online és offline egyaránt felajánlhatjuk érdeklődőinknek, hogy iratkozzanak fel a hírleveleinkre. Weboldalon, blogon, közösségi oldalakon is gyűjthetünk hírlevél feliratkozókat, illetve egy-egy általunk szervezett eseményen is felkínálhatjuk ezt a lehetőséget a résztvevőknek. Ily módon megígérhetjük az érdeklődőnek, hogy mindig értesítjük az aktuális programjainkról, újabb tevékenységeinkről, adománygyűjtő akcióinkról, friss híreinkről.

Heti vagy havi rendszerességgel kiküldött e-mailek segítenek abban, hogy folyamatosan fenntartsuk a kapcsolatot azokkal a személyekkel, akik érdeklődnek a szervezetünk iránt.

A blog és a direkt e-mail egyaránt arra szolgálnak, hogy fenntartsuk a szervezetünk hírét, ismertségét. Saját szervezetünk működéséről is informálhatjuk a célközönségünket, kiegészítve minden olyan információval, ami környezetünkben vagy a nagyvilágban történik és a mi tevékenységünkhöz kapcsolódik. Meghatározó, hogy milyen tartalmakat közvetítünk a nagyközönség felé. Ezért a következő cikkünk ennek fontosságáról fog szólni.

megvaosult a magyar kormany tamogatasaval